Balustrady wewnętrzne na schody – jakie wybrać?

Kupno balustrad wewnętrznych, które idealnie zabezpieczą schody w naszych domach, biurach, firmach, hotelach czy restauracjach to nie lada wyzwanie. Na rynku jest sporo producentów, którzy prześcigają się w wymyślaniu nowoczesnych wzorów, kolorów oraz kształtów balustrad, które oprócz wielu funkcji praktycznych, posiadają również funkcje ozdobne. Na jaki model warto więc postawić? Ile kosztują bezpieczne, sprawdzone i nowoczesne balustrady? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Balustrady wewnętrzne – gotowe czy na zamówienie?

Zanim zamówimy balustrady wewnętrzne, często poświęcamy wiele godzin na szukaniu inspiracji na wnętrzarskich stronach internetowych, u znanych blogerów – projektantów wnętrz oraz w katalogach samych producentów. Klienci mogą postawić albo na gotowy produkt (kupno wykonanych już balustrad w konkretnym sklepie lub bezpośrednio u producenta) albo zamówienie balustrad na jego indywidualne życzenie.

Jakie balustrady wybrać?

Balustrada na schody może być skromna, praktyczna lub wyglądać jak arcydzieło sztuki i stanowić prawdziwą ozdobę sztuki. Przed jej kupnem, należy więc dokładnie zastanowić się, z jakiego materiału ma być nasza balustrada na schody wykonana. Klienci mogą wybierać bowiem z balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej, ze stali zwykłej, malowane proszkowo, balustrady wykonane z drewna czy też balustrady szklane. Każdy z powyższych materiałów jest trwały, solidny i dość elastyczny, dlatego producenci mogą z nich tworzyć naprawdę wyjątkowe i efektowne modele.

Jaka balustrada sprawdzi się w naszych wnętrzach?

To jest ważne pytanie, gdyż ten element schodów powinien pasować do całej aranżacji wnętrz, wystroju i kolorystyki. Jeżeli mamy wnętrze minimalistyczne, w którym dominują jasne, proste formy warto postawić na balustradę prostą np. ze stali nierdzewnej lub ze szkła. Taki wybór idealnie bowiem sprawdzi się w nowoczesnych przestronnych wnętrzach. Jeżeli jednak w naszych pomieszczeniach dominuje styl klasyczny, retro lub całkowicie loftowy – najlepszym wyborem będzie balustrada drewniana, która może zostać wykonana np. z surowego drewna.

Forma

Balustrada na schody – może być prosta lub bardzo zróżnicowana. W przypadku stali nierdzewnej, klienci często życzą sobie, by taka balustrada na schody miała różnorodne wzory i kształty, dzięki czemu świetnie będzie się komponować nawet z prostymi, zwykłymi schodami. Co ciekawe, stal nierdzewna jest również podatna na malowanie, dlatego też, gdy znudzi nam się kolor – możemy samodzielnie przemalować go na inny.

Ile kosztują dobre balustrady?

Koszt balustrady na schody zależy od wielu czynników. Na ostateczną cenę składają się bowiem: jej rozmiar, materiał, z którego jest wykonana, kształt, elementy ozdobne oraz sposób montażu (najlepiej to zadanie również powierzyć profesjonalnej firmie, by mieć pewność, że nasza balustrada posłuży nam przez co najmniej kilka/kilkanaście następnych lat. Mniej więcej kupno eleganckie, stylowe balustrady do naszych domów to wydatek rzędu od około 2500 zł do nawet 10000 zł.

Chcesz urządzić przestronną kuchnię? Przeczytaj o tym, jakie możliwości zapewni lodówka zabudowana. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *