Gdzie w Krakowie warto zamieszkać? Kilka najciekawszych propozycji

Kraków to miasto na południu Polski cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem zarówno pod względem osiedlenia się na stałe, samego studiowania jak i zwiedzania jego atrakcji turystycznych. Położenie Krakowa sprawia, że co roku odwiedza je miliony turystów. Coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w Krakowie, głównie z kilku względów. Jeśli zastanawiasz się nad osiedleniem się w tym mieście, z pewnością dokładna lokalizacja oraz dzielnica jest jednym z najważniejszych czynników decydujących. Zatem. jakie są najlepsze lokalizacje mieszkań w Krakowie?

Najlepsze lokalizacje mieszkań w Krakowie

Bez wątpienia była stolica Polski ma wiele do zaoferowania każdemu, kto ją odwiedza. Bardzo dynamicznie rozwijający się rynek pracy oraz sama płaca porównywalna do tej w Warszawie sprawia, że coraz więcej osób szuka zatrudnienia właśnie tam. Zakup mieszkania w Krakowie to niebywale korzystna inwestycja, jako że ceny nieruchomości w nim ciągle rosną. Rozglądanie się za ewentualnym mieszkaniem powinno rozpocząć się przede wszystkim od dzielnicy, w jakiej najchętniej chcielibyśmy zamieszkać. Według Głównego Urzędu Statystycznego i jego rankingu najchętniej wybieranych dzielnic do mieszkania, dobrą opcją jest wybranie Czyżyny bądź Nowej Huty. Wskaźniki popełnianych przestępstw są tam najniższe, ponadto te dwie dzielnice cechują się tym, że zamieszkuje je bardzo dużo młodych rodzin z dziećmi, co z pewnością sprzyja spokojnemu rytmowi życia i bezpieczeństwu. Ponadto w tej okolicy znajduje się wiele obiektów sportowych, przedszkoli czy placów zabaw, więc osoby planujące rodzinę z pewnością mogłyby wziąć to pod uwagę.
Jeśli jednak to rozwój i mieszkanie w dobrze prosperującej dzielnicy jest priorytetem, warto wybrać Dębniki. Można tam zaobserwować całe mnóstwo nowych deweloperskich inwestycji, dzięki czemu wybór mieszkań jest bardzo duży. Ponadto potencjał w tej dzielnicy widzą również inwestorzy różnych firm, którzy chętnie osiadają w tych rejonach. Z czasem mieszkanie zakupione w tej dzielnicy może nawet podwoić swoją wartość.
Bez względu na to gdzie osiedlimy się finalnie w Krakowie, jedno jest pewne – będziemy zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *