Jak zabezpieczyć balkon?

Wiele osób nie wyobraża sobie niespędzania czasu na balkonie i tarasie, gdy tylko pogoda do tego sprzyja. Oprócz wygodnego i ozdobnego wyposażenia balkonu, warto zadbać także o odpowiednie zabezpieczenie gdy np. posiadamy zwierzęta domowe i obawiamy się, by nie wypadły lub gdy nie przepadamy za odwiedzinami różnorodnych ptaków w tym wyjątkowym dla nas miejscu. Na jakie więc zabezpieczenie najlepiej postawić?

Jak zabezpieczyć balkon?

Istnieje wiele całkiem przyzwoitych zabezpieczeń balkonów i tarasów, jednak nie każde może być uznawane za naprawdę solidne i efektowne. Niektórzy zakładają różnorodne folie, inni obijają balkon deskami z każdej strony, a jeszcze inni zamawiają specjalne szyby. Jednak najczęściej stosowanym sposobem, najbardziej popularnym oraz najtańszym z tych wszystkich jest montaż odpowiedniej siatki balkonowej. Taka siatka na balkon została stworzona ze specjalnego materiału o odpowiednim splocie, dzięki któremu ani nasz kot nie wydostanie się na zewnątrz, ani żaden ptak nie wleci do środka. Taka siatka doskonale nadaje się do montowania jej na zewnątrz, gdyż jest bardzo odporna i trwała. Nie straszne jej ani wysokie temperatury ani mroźna zima.

Gdzie najlepiej zamówić taką siatkę?

Siatka balkonowa powinna być niezwykle mocna i trwała, dlatego warto zainwestować w lepszy produkt, który pochodzi od sprawdzonego i dobrego producenta. Najlepiej kupić ją w sklepach, które specjalizują się w przekazu tego konkretnego asortymentu, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza siatka spokojnie przetrwa kilka następnych sezonów. Bardzo ważny w tym przypadku jej również montaż. Zazwyczaj kupując w profesjonalnych sklepach większe ilości tego asortymentu można także za niewielką opłatą zamówić jej montaż na naszym balkonie lub tarasie, który powinien być wykonany niezwykle precyzyjnie i dobrze. To od niego powiem będzie zależeć, czy siatka balkonowa nie będzie pękać ani czy nie będą powstawać w niej dziury. Ponadto, ważne jest również dokładne jej wyliczenie. Zamawiając taką siatkę balkonową, można także poprosić o przyjazd fachowca, który samodzielnie dokona wszelkich wymiarów, by nie pomylić się podczas jej zakupu.

Ina co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Przede wszystkim, jak wspomniano wyżej, siatka na balkon powinna być precyzyjnie dobrana do balkonu lub tarasy, na którym zostanie ona zamontowana. Nie bez znaczenie jest więc jej dokładne wymierzenie. Kolejnym ważnym elementem jest wybór siatki o odpowiednich oczkach – do wyboru klienci mają siatki, które różnią się miedzy sobą wielkością oczek, ich rozmieszczeniem oraz dodatkowymi elementami, które mogą posiadać jak np. metalowe wzmocnienia ( dzięki temu nasz kot z całą pewnością nie przedostanie się na zewnątrz). Wielu klientów martwi się, iż taka siatka bardzo zepsuje walory estetyczne ich balkonów lub tarasów. Nic bardziej mylnego. Siatka na balkon jest tak neutralna, że praktycznie ciężko ją dojrzeć z zewnątrz. A siedząc na balkonie całkowicie nie przeszkadza nam ona w jego użytkowaniu.

Przeczytaj również, jak wybrać najlepszą balustradę do schodów, pasującą do wystroju wnętrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *