Kupno mieszkania od dewelopera w Krakowie – garść wskazówek

Kupno mieszkania stanowi często jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Często na zakup przeznaczamy oszczędności naszego życia lub zaciągamy wysoki kredyt hipoteczny. Nabycie tak drogiego dobra materialnego powinno być poprzedzone dokładnymi rozmyślaniami oraz pozyskiwaniem wiedzy – by fundusze, te nie okazały się „wyrzucone w błoto”.

Miasto Królów, czyli Kraków z każdym rokiem rozrasta się o kolejne osiedla deweloperskie. Młodzi ludzie przyciągani korzystnymi cenami, często podpisują umowy po szybkiej rozmowie z inwestorem lub jego przedstawicielami. Powinni jednak zapoznać się z kilkoma radami, które uchronią ich przed złymi wyborami.

Po pierwsze należy zapoznać się z wcześniejszymi inwestycjami wybranej przez nas firmy. Czy w Internecie nie ma komentarzy na temat toczących się spraw, dotyczących nieprawidłowo wybudowanych mieszkań lub domów ? Każda sprawa sądowa powinna sprawić, że głęboko zastanowimy się nad wybraniem akurat tego lokum.
Drugą istotną kwestią jest cena – pamiętajmy, że nie zawsze tańsze oznacza lepsze. Nowe mieszkania w Krakowie są atrakcyjne cenowo, nie oznacza to jednak, że są pod jakimś względem gorsze. Inwestorzy znają rynek nie tylko mieszkaniowy, ale również budowlany – wiążą się oni umowami z firmami budowlanymi na wiele lat, co umożliwia im „zbijanie ceny”. Mieszkania w Krakowie powstają jak grzyby po deszczu, dlatego ich ceny rynkowe, również są korzystne dla potencjalnych kupujących. Pamiętajmy, że dokonując zakupu przed wybudowaniem naszego wymarzonego gniazdka, należy sprawdzić, czy w umowie jest zapis mówiący o tym, że kolejne wpłaty będą dokonywane dopiero po zrealizowaniu kolejnego etapu budowy – jest to bardzo ważne, gdyż chroni nas to przed nieuczciwymi inwestorami.

Gdy minęło już trochę czasu i nasz apartamentowiec został wybudowany, na co na tym etapie należy zwrócić uwagę?
Przed odbiorem finalnym powinniśmy sprawdzić takie kwestie, jak metraż mieszkania. Nie rzadko inwestorzy zmniejszają podczas procesu budowy apartamentowiec o kilka metrów, co dla nas może oznaczać, że lokum zmniejszyło się o 3 m2 – co wcale nie jest taką małą powierzchnią. Do rzeczy ważnych należą również : proste ściany, a także podłogi. Podczas inspekcji zwróćmy również uwagę na prawidłowe osadzenie okien oraz instalacji gazowej i energetycznej – po odbiorze będzie nam trudniej domagać się poprawek.

Mieszkanie w Krakowie może być inwestycją na lata, dlatego bądźmy czujni i wybierzmy najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *