Kupno nowego mieszkania od dewelopera

Kupno własnego, wymarzonego mieszkania to najważniejsza decyzja w życiu. Przeglądając oferty sprzedaży nowych mieszkań możemy od razu zauważyć, że oferta jest bardzo obszerna, a konkurencja bardzo duża. Warto zatem pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które niezbędne są przy zakupie mieszkania od dewelopera.

Mieszkania od dewelopera Kraków

Przed zakupem mieszkania najpierw należy oszacować swoje możliwości finansowe, od tego zależy zakres poszukiwania mieszkania w Krakowie. Gdy znamy już swoje możliwości finansowe możemy udać się na spotkanie z deweloperem. To właśnie on przedstawi nam wszystkie możliwości zakupu mieszkania, a także wynegocjowanie lepszych warunków zakupu mieszkania. Deweloper w Krakowie to doświadczone biuro, które każdemu swojemu klientowi wręcza prospekt informacyjny. Jest to mówiąc najprościej „kopalnia wiedzy” o mieszkaniu, które ma się zamiar kupić. Gdy wybierzecie Państwo już odpowiednie mieszkanie dla siebie deweloper je dla Państwa zarezerwuje. Dzięki temu będziecie mieć jeszcze czas na przemyślenie tej ważnej decyzji. W większości przypadków taka rezerwacja jest całkowicie bezpłatna. Gdy natomiast chcemy zarezerwować mieszkanie na dłuższy czas warto się zastanowić nad podpisaniem umowy rezerwacyjnej. W tym przypadku będzie jednak trzeba zapłacić zaliczkę, które wynosi zazwyczaj parę procent wartości mieszkania.

Zobacz co powinna zawierać umowa z deweloperem Kupuje-m.pl
Gdy już zdecydujemy się na to jedyne i wymarzone mieszkanie nadchodzi moment podpisania przedwstępnej umowy deweloperskiej. Jest to jednoznaczne z późniejszym podpisaniem umowy ostatecznej. Warto również pamiętać o tym, że jeśli nie podpisze się takiej przedwstępnej umowy deweloperskiej nie otrzyma się kredytu bankowego na zakup danego mieszkania. Gdy dopełni się już wszystkich niezbędnych formalności (zapłata za mieszkanie) nadchodzi moment odbioru mieszkania. Tej czynności dokonuje się w obecności dewelopera lub też koordynatora budowy. Jeśli wszystko będzie się zgadzać otrzymamy klucze do swojego wymarzonego mieszkania, w którym będziemy mieszkać przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *