Oszczędność i minimalizm, czyli kawalerki w Krakowie

Zakup mieszkania w Krakowie, szczególnie z tak zwanego rynku pierwotnego, w którejś z atrakcyjnych dzielnic miasta, to naprawdę bardzo duży wydatek. Kraków to jedno z najdroższych miast pod tym względem. Mieszkania w Krakowie, szczególnie w zabytkowej części, świetnie się sprzedają ze względu na to, że sporo osób wynajmuje je w trybie krótkoterminowym.

Mieszkania w Krakowie

Kawalerka to doskonała inwestycja pod wynajem w trybie krótkoterminowym. Na większych mieszkaniach wcale nie da się więcej zarobić niż na malutkich kawalerkach, a kosztują one dużo więcej. Kawalerki w Krakowie są bardzo popularne również ze względu na to, że to miasto studenckie z bardzo bogatymi tradycjami. W końcu to w Krakowie znajduje się najstarsza uczelnia w Polsce. Bardzo wielu studentów przeprowadza się zatem do Krakowa, a później zostaje na stałe. W związku ze stosunkowo szybkim bogaceniem się społeczeństwa – wielu młodych ludzi otrzymuje od swoich rodziców mieszkanie na start. Najczęściej jest to właśnie kawalerka.

Niewielkie mieszkania w Krakowie

Kraków to pod wieloma względami miasto ludzi młodych. To właśnie tutaj przyjeżdżają studenci z całego południa Polski, którzy bardzo często później zostają po studiach w Krakowie i rozwijają tam swoje kariery. Zanim nie założą rodziny, mieszkanie w kawalerce jest najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym. Kawalerki to stosunkowo tanie mieszkania do utrzymania. Ich wynajem cieszy się bardzo dużą popularnością, a poza tym zawsze z łatwością można je też sprzedać. Sprzedaż kawalerki zwykle łączy się ze wzbogaceniem się, dzięki wcześniejszej inwestycji w ten rodzaj nieruchomości. Ceny mieszkań każdego roku idą w górę, a zatem na stosunkowo niewielkich mieszkaniach można i tak sporo zarobić.

Rynek nieruchomości w Krakowie

Kawalerki to również obiekty idealne do zorganizowania w nich mieszkań pod wynajem. Kraków to miasto z bardzo dużym ruchem turystycznym, w każdy weekend mnóstwo turystów, dosłownie z całego świata, poszukuje przytulnych apartamentów na wynajem. Ładnie urządzony i dobrze wyposażony mały apartament w kawalerce, zaspokoi oczekiwania bardzo wielu osób, szczególnie jeżeli jest położony w ścisłym centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *